ימי הולדת


דף הבית » מאמרים » ערכות יצירה

ערכות יצירה
הצלחה של הפעלה אינה נמדדת רק לפי טיב הקונספט, התאמת התוכן לקהל היעד ולפי הערך המוסף שהפעילות כוללת, אלא גם לפי הציוד המשלים והתאמתו לאירוע. כיוון שאירוע מוצלח הוא תלוי נראות התמונה השלמה, יש להתאים לכל אירוע את האביזרים הנחוצים והנכונים, אחרת ניתן להרגיש בחסך כבר מהשלבים הראשונים. לעיתים השקעה קטנה יכולה לתרום רבות לתמונה הגדולה ועל כן לפני שמתחילים בסדנה, יש לוודא שמחזיקים בכל הציוד. כאשר פונים אל חברת ינוקא, ניתן לקבל את הערכה השלמה. ניתן לקבל גם סיפור מסגרת, גם התאמה לאופי הפעילות וגם את ערכות יצירה מותאמות.

השקעה שווה
קיטים לפעילויות יש מכול הסוגים ואף בהתאם לפי אופי הפעילות. יש ערכות שהן ניידות וגדולות, יש כאלו שמצריכות צוות הקמה, יש כאלו שהן קטנות ואישיות, יש כאלו שהן פשוט משלימות את אופי האירוע, ויש כאלו שהן עצמן לב האירוע. בכול אופן אין להתחיל אירוע לילדים לפני שיש את הקיט הנכון, כי העובדה שמדובר בלקוחות שהם ילדים, אינה אומרת שניתן "לעבוד" עליהם, אלא הם שווים השקעה ואף יודעים להעריך זאת כמו כל לקוח בוגר.

התאמה
יש ערכות שהן חלק מתחפושת, יש ערכות יצירה שהן חלק מהתפאורה הכללית, יש קיטים שהם המשחקים עצמם ואף יש כאלו שהם מוכנים באופן אישי עבור כל לקוח ואירוע- כך שההתאמה היא מלאה, ובאופן דומה גם שביעות הרצון. כאשר מדובר על פעילות מושקעת, כזו שמשלבת בין ערכים, יצירתיות חשיבה, אתגרים והנאה, יש צורך גם למצוא את הערכה הנכונה- על מנת להרים פעילות ראויה, מושקעת ואיכותית.

למידה
אין כמו התנסות על מנת להטמיע תובנות, להכיל מידע, או להבין כיצד דברים פועלים. על כן כאשר מדובר בסדנאות לימודיות, יש חשיבות יתרה לשלב גם קיט נכון לתחום. כך למשל ניתן למצוא קיט שעוזר להבין נוסחאות מדעיות וקיט שעוזר להפנים תופעות מדהימות כגון השתקפות, שווי משקל, תעתועי ראייה ועוד. כך שגם מדובר בערכה שהיא חלק מהסדנא, ובמקביל גם על מתנה שניתן לקחת הביתה והיא תהווה מזכרת יפה ואף חשובה מהסדנא.
ינוקא