מאמרים
דף הבית »  מאמרים


אטרקציות לילדים
אטרקציות לילדים

לא פעם יש צורך בהפעלות לילדים אשר יגוונו, ירעננו ויחדשו אל ההפעלות שהיו מוכרות עד כה. אלו יכולות להיות הפעלות עבור ימי הולדת, מוסדות חינוכיים, ימי כייף של ילדי וועדי עובדים, קייטנות, פעילות לחג ועוד. על תכניות העשרה להיות מצד אחד כאלו שכוללות אטרקציות מלמדות, ומצד שני כאלו שהן גם מהנות. על מנת למצוא שילוב שכזה יש צורך בידע וניסיון, כיוון שמשימה זו אינה קלה לעשייה.
הפעלות לילדים
הפעלות לילדים

עולם הילדים הנו עולם מרתק וקסום, אך גם כזה שצריך לדרבן ולתמוך בו. על כן כאשר מדובר על הפעלות לילדים, יש לחפש אחר הפעלות אשר ינעימו את זמנם ובמקביל אף יקנו להם ערך מוסף ויכללו ערכים, הפעלת הדמיון ולמידה. אין זו חוכמה לתת לילדים כדור, אלא יש להשקיע בסיפור המסגרת, בבניית האווירה ובחשיבה קדימה, כך שכל הילדים יהוו שותפים פעילים, ירגישו כחלק מהקבוצה ויחוו חוויות חדשות ומרתקות שהן מלמדות ואף מחנכות.
השתלמיות ותוכניות לצוותי חינוך
השתלמיות ותוכניות לצוותי חינוך

כאשר מדובר על צוות חינוכי, תמיד יש מקום לרענן ולחדש, לעדכן ולשמור על מורל גבוה. לא משנה אם מדובר על סייעות ומפעילים, על עוזרות, על גננות, או על מפעילי צהרונים. כאשר מדובר על הכשרת גננות, ישנה חשיבות יתרה שהתהליך יהיה מלווה בסיוע פדגוגי מורשה, ויכלול אנשי מקצוע מנוסים. כאשר מדובר על אנשי חינוך, לא מן הנמנע להיתקל בסיטואציות חדשות אשר מצריכות התערבות מקצועית, התערבות של אדם בעל ידע וניסיון.
ינוקא