ימי הולדת


דף הבית » מאמרים » הפעלות לילדים

הפעלות לילדים
עולם הילדים הנו עולם מרתק וקסום, אך גם כזה שצריך לדרבן ולתמוך בו. על כן כאשר מדובר על הפעלות לילדים, יש לחפש אחר הפעלות אשר ינעימו את זמנם ובמקביל אף יקנו להם ערך מוסף ויכללו ערכים, הפעלת הדמיון ולמידה. אין זו חוכמה לתת לילדים כדור, אלא יש להשקיע בסיפור המסגרת, בבניית האווירה ובחשיבה קדימה, כך שכל הילדים יהוו שותפים פעילים, ירגישו כחלק מהקבוצה ויחוו חוויות חדשות ומרתקות שהן מלמדות ואף מחנכות. כי חינוך ומשחק אינם שני מושגים מעולמות שונים ועל כן גם כשמדובר על אטרקציות לילדים, יש למצוא את השילוב הנכון.

יצירתיות
יצירתיות הנו  ערך עליון בכול הנוגע לילדים. יצירתיות הנו המפתח להתחבר לילדים, ללמוד על האופי שלהם ולעזור להם ללמוד על עצמם. על כן כאשר מכינים אטרקציות לילדים, יש לוודא שלא מאכילים אותם בכפית, ומשאירים להם מקום לבוא לידי ביטוי, להכניס את העולם הפנימי שלהם לתוך המשוואה. על כן  אין לתת לכל אחד לגבש הפעלות לילדים, אלא רק לאנשים שבקיאים בנושא ומודעים לחשיבות של ערך היצירה. הפעלות הן זמן חשוב וככזה יש לנצל אותו לטובת ספיגת חוויות שלא עוברים ביום יום.

הזדמנויות
הפעלות לילדים ניתן להעביר במגוון סיטואציות. הן יכולות להיות מועברות במסגרת יום כייף במוסד הלימודים, להיערך בקייטנה, ניתן להעביר אותן כפעילות מיוחדת עבור חגיגת יום הולדת, או סתם כאשר מבקשים לשבור את השגרה ומבקשים להראות שניתן ללמד ולהעביר את הזמן גם אחרת.

התאמה
לפני שבונים הפעלה לילדים, יש לחקור מעט לגבי התחום, ההקשר, הנסיבות ואף גיל ואופי הילדים. יש לדעת שסדנא חווייתית לקבוצת ילדים אחת, אינה בהכרח תתאים עבור קבוצת ילדים שנייה. על כן יש לערוך מעט שיעורי בית, יש לברר מעט על אופי הילדים, הנושא שמעסיק אותם, ואף לברר עם המפעיל הראשי לגבי הדינמיקה בקבוצה. רק כך ניתן לעמוד במשימה היטב, להסב הנאה רבה לילדים, ללמד ואף ללמוד מהם, (ויש הרבה). להעביר חוויה שהיא משמעותית - כזו שתיזכר עם חיוך ותהווה זיכרון נעים.
ינוקא