ימי הולדת


דף הבית » מאמרים » אטרקציות לילדים

אטרקציות לילדים
לא פעם יש צורך בהפעלות לילדים אשר יגוונו, ירעננו ויחדשו אל ההפעלות שהיו מוכרות עד כה. אלו יכולות להיות הפעלות עבור ימי הולדת, מוסדות חינוכיים, ימי כייף של ילדי וועדי עובדים, קייטנות, פעילות לחג ועוד. על תכניות העשרה להיות מצד אחד כאלו שכוללות אטרקציות מלמדות, ומצד שני כאלו שהן גם מהנות. על מנת למצוא שילוב שכזה יש צורך בידע וניסיון, כיוון שמשימה זו אינה קלה לעשייה. חשוב לדעת שהעובדה  שמדובר בילדים, אינה אומרת שניתן להקל ראש, אלא ההיפך. על הפעלה שכזו להכיל ערכים, יצירתיות, ותוכנית עבודה מובנית, וכול זאת תוך שמירה על התאמה מושלמת לאופי הילד.

מגוון אופציות
אטרקציות לילדים יכולות לכלול הפעלות ספורטיביות, להיעשות בחיק הטבע, לכלול אביזרים מומצאים, אווירה ייחודית, סיפורי מסגרת, ערכים, תכנים לימודים, צורך להסתמך על החוש היצירתי וכדומה. כלים ליצירת סדנא איכותית לא חסר, השאלה היא כיצד מחברים בין כל האלמנטים השונים, כיצד הופכים תכניות העשרה להיות רצויה. כאשר ילד מסיים להשתתף בפעילות כזו או אחרת, עם חיוך ועם בקשה להישאר, הרי שכבר מדובר  בניצחון, אך השאלה היא כיצד מגיעים לנקודה זו.

רצינות
בניית תכניות העשרה הינה משימה לא פשוטה. היא דורשת הרבה שיעורי בית, למידה על אופי ושגרת הילדים, ובנוסף התחברות אל העולם הפנימי שלהם. על כן אין זו בושה לפנות לגוף שמומחה בבניית אטרקציות שכאלו, אין זו בושה אלא ההיפך- מדובר על גוף שמשקיע ומראה רצינות. באופן שכזה ניתן להבטיח את איכות ההפעלה, את הגשמת המטרה ואת יעילות היום.

מקוריות
הרבה פעמים נשאלה השאלה מה הופך פעולה לאטרקציה, והרבה פעמים התשובה נמצאת בתוכן המקורי. כאשר מדובר על הפעלה מקורית, מדובר עלך התרגשות ועל יצירת עניין, על סקרנות ועל רצון להישאר ולהשתתף. כיוון שלהמציא פעילות מקורית פעם אחר פעם עשויה להיות משימה לא פשוטה, טוב לדעת שניתן לקבל עזרה. כמו כן פעולה מקורית אינה ערובה להצלחה, אלא רק פעולה שבנוסף  גם משלבת ערכים חינוכיים, דמיון, והתאמת התוכן לפי קבוצת הגיל, האירוע והמטרה, מהווה אטרקציה מוצלחת לילדים.
ינוקא